MPK u Makedoniji na 3. Međunarodnom kulinarskom takmičenju

Na 3. međunarodnom kulinarskom festivalu „GastroMak 2018“, u Strumici u Makedoniji, učestvovala je Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije, MPK. Na takmičenju, koje je trajalo od 8. do 11. oktobra 2018. godine, učestvovale su ekipa iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Slovenije, Slovačke, Francuske, Albanije, Crne Gore, Mongolije, Ukrajine i Rusije.

Studenti MPK, sa studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu, Ana Volaš je osvojila dve bronzane medalje u kategoriji Jelo od piletine i Pasta, dok je Sanja Starčević osvojila dve  srebrne medalje u kategoriji Moderno jelo i Desert.

Studenti su na takmičenju nastupali pod mentorstvom dr Nikole Vuksanovića i dr Dragana Janjušića. Studente je ocenjivao sudijski tim na čelu sa Iztok Legat (Slovenija), a zatim Giorge Diana – Mišelin šef i Domeniko Mađi (Italija), Stevo Karapandža (Hrvatska), Alan Pajet (Mauricijus), Vuko Mitrović (Crna Gora) i Emra Köksal i Sefer Yapici (Turska).