TESLA FEST 2017

Međunarodni festival inovacija, znanja i stvaralaštva „TESLA FEST 2017“

Međunarodni festival inovacija, znanja i stvaralaštva „TESLA FEST“, 31 po redu, održan je od 12. do 15. Oktobra, 2017. godine u Novom Sadu, pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srbije, Vlade AP Vojvodine, grada Novog Sada i Zavoda za intelektualnu svojinu.  Ove godine TESLA FEST je okupio pronalazače, mlade talente i istraživače sa oko 150 inovacija i pronalazaka iz zemlje i inostranstva, a najviše iz Rusije, Kine, Rumunije, Moldavije, Irana, Republike Srpske i dr.

Međunarodna konferencija o inovacijama i inelektualnoj svojini je održana 13. Oktobra u amfiteatru Spensa pod pokroviteljstvom Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO). Prof. dr. Marina Simin  već šestu godinu za redom učestvuje u radu Konferencije kao predavač, sa radom po pozivu kao predstavnik (MPK). Svojim radom pod nazivom ”Značaj inovativnog sektora MSP za tehnološki razvoj zemlje (Srbija i OECD zemlje)” dala je izuzetan doprinos radu Konferencije, što je bilo i medijski propraćeno (Kanal 9, RTV, youtube).

Visoka strukovna škola za menadžment i poslovne komunikacije (MPK) podržala je ovu manifestaciju obzirom da je Prof. dr. Dušan Ristić, Emeritus bio osnivač i istaknuti član Saveza pronalazača Vojvodine i jedan od utemeljivača „TESLA FESTA“. Učesnici Međunarodne konferencije o inovacijama koja je održana u  okviru Tesla festa, 13. oktobra 2017 godine,  posetili su Podrum Bajilo u Sremskim Karlovcima. Druženje u Vinariji Bajilo  kao i turističku šetnju Sremskim Karlovcima i upoznavanje sa bogatom istorijom ovog mesta omogućila je Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije i njeni predstavnici prof. Dušan Ristić Emeritus, v.d. direktor prof. mr Slobodan Živkucin  i prof. dr Marina Simin.

Visoka strukovna škola za menadžment i poslovne komunikacije (MPK) je dobila Zahvalnicu za doprinos uspehu TESLA FESTA i time je još jednom pokazala da je među liderima u afirmaciji inovacija, pronalazaštva i intelektualne svojine.