Bronzana medalja na internacionalnom takmičenju za studentkinju MPK

Bronza za MPK čokoladni mus

Studentkinja Nataša Milenkovski, sa studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu, osvojila je bronzanu medalju u kategoriji juniora na Internacionalnom takmičenju u čokoladnom desertu. Ova gastronomska manifestacija čokolade, kafe i toplih napitaka, se po prvi put održala u Kragujevcu od 24. do 26. marta 2017. godine. Koleginica Milenkovski je za čokoladni mus ocenjena visokim ocenama od internacionalnog sudije Miloša Lačkovića (Lachkovic) iz Slovačke i Julijane (Iulia) Dragut iz Rumunije, a na takmičenju je nastupala pod mentorstvom asistenta u nastavi Nikole Vuksanovića M.Sc. Ova gastro manifestacija se sastojala od međunarodnog takmičenja profesionalnih poslastičara, kuvara i kuvara juniora. Organizovane su i brojne radionice Master Class moderne kuhinje i predavanja. Na festivalu je učestvovalo 100 učesnika iz čak 11 zemalja.