KGastro Festival u Kragujevcu

Studenti Visoke škole MPK Sremski Karlovci učestvovali su na „KGastrofestivalu“ u Kragujevcu, od 16. do 18. oktobra 2014. godine. Ovaj juniorski internacionalni kulinarski kup podrazumeva takmičenje najboljih mladih kuvara iz Srbije i Evrope, uzrasta do dvadeset i pet godina, a laureatima gastronomije je donelo prestižne titule i medalje. Eminentni stručnjaci iz inostranstva ocenjivali su i naše takmičare, studente studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu. U mnogim kategorijama pokazali su zavidan uspeh. Marko Lazić je osvojio srebrnu medalju u nacionalnoj kuhinji, bronzanu medalju u timskom radu i dva 4. mesta, odnosno dve diplome za moderno jelo i jelo od piletine. Aleksandar Milovanović je osvojio tri bronzane medalje za jelo od piletine, moderno jelo i timski rad, kao i diplomu za jelo od testenine. Marko Milosavljević je osvojio bronzanu medalju za timski rad.