Studenti osvojili nagrade na kreativnom konkursu

Studenti osvojili nagrade na kreativnom konkursu

Na ovogodišnjem Eko-paket kreativnom konkursu pristiglo je preko 1100 radova iz 47 Eko-škola širom Srbije. Učesnici su se takmičili u 3 uzrasne kategorije i 2 kategorije rada, pojedinačni i grupni radovi. Tema konkursa bila je „Život u eko-gradu” i učesnici konkursa su od upotrebljene Tetra Pak ambalaže predstavili svoje vizije održivih eko-gradova ili neke aspekte života u njemu.

U oštroj konkurenciji žiri sastavljen od predstavnika kompanije Tetra Pak i strukovnog udruženja “Ambasadori održivog razvoja i životne sredine” je izabrao najbolje radove.

Pojedinačne nagrade u kategoriji učenici srednjih škola i studenti osvojili su studenti 3. godine,  Mirjana Rašić za rad „Eko-Karlovci“ 1. mesto i Nemanja Sandić za rad „Eko-grad“ 2 mesto.  Mentor nagrađenim studentima je mr Valerija Večei-Funda.