Zlatna i dve srebrne medalje na Biseru Mora

Na 13. međunarodnom kulinarskom festivalu “Biser mora”, na Braču u Hrvatskoj, učestvovala je Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije, MPK. Na takmičenju, koje je trajalo od 20. do 23. marta 2018. godine, učestvovale su ekipa iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Slovenije, Slovačke, Francuske, Albanije i Crne Gore.

Studenti MPK, sa studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu, osvojili su zlatnu medalju u kategoriji Visokih škola i dve srebrne medalje. Aleksandar Leovac se u jakoj konkurenciji izborio za srebrnu medalju u disciplini Rižoto, a Branko Kresta je osvojio srebrnu medalju u disciplini Jelo od piletine u kategoriji juniora. Studenti su na takmičenju nastupali pod mentorstvom dr Nikole Vuksanovića. Studente je ocenjivao sudijski tim na čelu sa Stevo Karapandža (Hrvatska), a zatim Anil Grover (Indija), Ana Gasanova (Ukrajina), Aleksandar Stanković (Crna Gora) i Hamid Hadžić (Bosna i Hercegovina).