Studenti MPK sa studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu učestvovali su od 10. do 14. oktobra 2019. godine na IV internacionalnom takmičenju u gastronomiji „GastroMakˮ, koje se održalo na Ohridu, Republika Severna Makedonija.

Ana Koska je u kategoriji Moderno nacionalno jelo osvojila srebrnu medalju, dok je za Jelo od pilećeg mesa osvojila zlato. Ovim uspehom i osvojenim brojem bodova plasirala se u finale Black box, u kom je osvojila II mesto i pehar.

Sanja Starčević je u kategoriji Moderno jelo osvojila srebrnu medalju, takmičenje u kategoriji Pica donelo joj je bronzu, dok je za Pripremu jela od paste dobila Merit diplomu.

Studentkinje su ove međunarodne uspehe ostvarile pod mentorstvom nastavnika Milana Kneževića.

Categories: Vesti