“KAFE, knjige, ─Źokolade…”, tre─çi festival ukusa, odr┼żan minulog vikenda na Trgu republike, okupio je vi┼íe od 30 izlaga─Źa koji su mnogobrojnim posetiocima ponudili zanimljive novotarije. Prema re─Źima organizatorke Stanislave Zec, ljubitelji slatki┼ía bili su posebno zadovoljni jer su se na manifestaciji predstavili proizvo─Ĺa─Źi kola─Źa, torti, keksa, ─Źokolada, koji su uz novitet, kafu u boji, prelistavali nova ┼ítiva u za to posebno pripremljenim lejzibegovima.

– Imamo 25 razli─Źitih vrsta kafe, od kojih su kafe u boji novitet za ljubitelje poznatog crnog napitka – ka┼że Dragutin Tajevi─ç iz novosadske kafeterije “┼áe─çer”. – Nudimo kafu sa jestivim cve─çem, ─Źokoladom, plavu kafu. Devojke naj─Źe┼í─çe tra┼że pink late, kafu ru┼żi─Źaste boje iz Londona, sa kremom od toplog mleka, a momci naru─Źuju uglavnom kapu─Źino.

Ljiljana Marinkovi─ç ─Éarmotski, iz zemunske firme “Keks boks”, nagla┼íava da se posetiocima mnogo dopadaju i┼íleri, kao i keks sa smokvom, pista─çima…

– Uz takve ukuse, sjajno ide dobro ┼ítivo, pa smo posetiocima festivala predo─Źili izdanja SKC i “Moje kreativne radionice” – ka┼że Jovan Gvero, urednik knji┼żevnog programa i izdava─Źke delatnosti u SKCNS. – Ve─çina prelistava nova izdanja, posebno iz strip-serijala “Popo┼íak i cve─çe”, sa novom epizodom “Crno sunce, bela brada i srce od zlata”, Danila Milo┼íevi─ça Vostoka i Vladana Nikoli─ça. Imamo i foto-strip “Seti se subote i Boti─Źelija” Zorana Marinkovi─ça, peva─Źa benda “Bijesovi”, tu su i “Vinsent i Van Gog” Gradimira Smu─Ĺe, i “D┼żepno pozori┼íte” Jovana Gvera. Utisak je, me─Ĺutim, da interesovanje za knjigu stagnira.

S druge strane, navala je bila na kola─Źe limanske “Okus kafe”, koja, prema re─Źima Aljo┼íe To┼íi─ça, proizvodi 15 razli─Źitih i unikatnih vrsta sitnih i jo┼í 10 originalnih, brendiranih kola─Źa i torti.

Studijski program menad┼żmenta ugostiteljstva predstavila je Visoka ┼íkola strukovnih studija za menad┼żment i poslovne komunikacije, ─Źiji studenti po pravilu donose medalje sa me─Ĺunarodnih takmi─Źenja, ┼íto je potvrdila i profesorka Ivana Ikoni─ç.┬á

Jovan Gvero sa saradnicama

ORGANSKA I VEGANSKA ─îOKOLADA

– POSEBNO zanimljive bile su radionice na kojima su dekoracije od ─Źokolade pravili studenti i ─Ĺaci umetni─Źke ┼íkole “Bogdan ┼áuput”. Publici su se najvi┼íe dopale degustacije organske, veganske, belgijske i ┼ípanske ─Źokolade – predo─Źava organizatorka Stanislava Zec.

Izvor: http://www.novosti.rs