Konkurs za upis u prvu godinu studija

VISOKA ┼áKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA MENAD┼ŻMENT I POSLOVNE KOMUNIKACIJE

RASPISUJE KONKURS

ZA UPIS U PRVU

GODINU OSNOVNIH STRUKOVNIH STUDIJA

ZA ŠKOLSKU 2016/17. GODINU

Na studijske programe:

1. Menad┼żment trgovine i marketinga (115 studenata)
  2. Menad┼żment trgovine i marketinga studije na daljinu (51 studenta)
  3. Menad┼żment poslovnih komunikacija (115 studenata)
  4. Menad┼żment u ugostiteljstvu (99 studenata)
  5. Preduzetništvo (66 studenata)

Studije traju tri godine, a studenti sti─Źu zvanje strukovni menad┼żer u oblasti zavr┼íenog studijskog programa.

Uslovi konkursa:

Pravo u─Źe┼í─ça na konkursu za upis u prvu godinu studija imaju kandidati koji su zavr┼íili ─Źetvorogodi┼ínju ili trogodi┼ínju srednju ┼íkolu.

Kandidati uz prijavu za upis prila┼żu: diplomu i svedo─Źanstva srednje ┼íkole, izvod iz mati─Źne knjige ro─Ĺenih, tri fotografije dimenzija 3,5h4,5 cm.

Dokumenta uz prijavu se mogu dostaviti do 30.06.2016. godine na adresu Visoke škole, ulica Mitropolita Stratimirovića 110, Sremski Karlovci.

Redosled kandidata za upis na studije se utvr─Ĺuje na osnovu op┼íteg uspeha postignutog u srednjem obrazovanju, a bi─çe istaknut 01.07.2016. godine na oglasnoj tabli i sajtu Visoke ┼íkole. Pod op┼ítim uspehom u srednjoj ┼íkoli podrazumeva se zbir prose─Źnih ocena u svim razredima pomno┼żen sa dva, tako da kandidat mo┼że ste─çi najvi┼íe 40 bodova.

Kandidati pola┼żu prijemni ispit dana 04.07.2016. godine u 10.00 ─Źasova. Na prijemnom ispitu kandidati mogu ostvariti najvi┼íe┬á 60 bodova.

Rang lista kandidata bi─çe objavljena 06.07.2016. godine. na oglasnoj tabli i sajtu Visoke ┼íkole. Mesto na rang listi kandidata utvr─Ĺuje se zbirom bodova iz srednje ┼íkole i bodova ostvarenih na prijemnom ispitu. Prigovor na mesto na privremenoj rang listi, kandidat mo┼że podneti u roku od 24 ─Źasa od dana njenog isticanja na oglasnoj tabli i sajtu Visoke ┼íkole.

Kona─Źna rang lista kandidata bi─çe objavljena 08.07.2016. godine na oglasnoj tabli i sajtu Visoke ┼íkole

┼ákolarina za jednu ┼íkolsku godinu iznosi 800 eura u dinarskoj protivvrednosti, a ostali tro┼íkovi se pla─çaju saglasno Odluci o cenama odre─Ĺenih usluga od 29.02.2016. godine, br. 92/3.