Poseta srednjim školama u Vrbasu

U susret predupisnom periodu  za akademsku 2023/2024 godinu, dana 30.03.2023. godine, tim u sastavu  Prof. dr Raša Rojević, Prof. dr Ljubiša Zdravkovic i Prof. dr Marina Simin posetili su Srednju tehničku školu “4 Juli” i Gimnaziju “Žarko Zrenjanin” u Vrbasu.

Srednju tehničku školu “4 Juli” pohađa 900 đaka  raspoređenih u 38 odeljenja, a na prezentaciji je bilo prisutno oko 100 đaka. Škola ima 4 smera: saobraćaj, mašinstvo i obrada metala, poljoprivreda, proizvodnja i prerada hrane i hemija i nemetali. U prezentaciji koja je trajala jedan školski čas, đaci su pokazali veliko interesovanje  za Visoku školu strukovnih studija MPK. Takođe, smo predstavili i fakultete koji su dobili početnu akreditaciju u oblasti : informacionih tehnologija, zdravstva, sestrinstva, fizioterapija i saobraćaja.

Gimnazija “Žarko Zrenjanin” u Vrbasu pohađa  650 đaka  raspoređenih u 38 odeljenja i tri obrazovna profila: društveno jezički smer, opšti tip i prirodno matematički smer. Na prezentaciji je koja je trajala jedan školski čas, bilo oko 150 đaka što ukazuje na veliko interesovanje za Visoku školu strukovnih studija MPK. Takođe smo predstavili i fakultete koji su dobili početnu akreditaciju u oblasti : informacionih tehnologija, zdravstva, sestrinstva, fizioterapija i saobraćaja.