Srebro i bronza na IV „Sarmijadi”

Visoka škola strukovnih studija MPK Sremski Karlovci osvojila je 2. i 3. mesto na IV „Sarmijadi”, takmičenju za najbolju sarmu, 5. novembra 2016. godine u Bačkoj Topoli.
Pod mentorstvom asistenta u nastavi msr Nikole Vuksanovića, koji već tradicionalno doprinosi kvalitetu ocenjivanja, bio je takmičarski tim Visoke škole. Kulinarsko umeće su pokazali studenti studijskog programa Menadžment u ugostiteljstvu Denis Blatnjički i Jovan Blanuša. Denis Blatnjički je osvojio bronzanu medalju u kategoriji specijalna sarma, dok je Jovan Blanuša osvojio srebro za posnu sarmu.
Na festivalu je učestvovalo čak 40 ekipa sa ukupno 50 sarmi, kako iz Srbije, tako i iz susedne Mađarske. Ovo je bilo izvrsno iskustvo za naše studente – zaljubljenike u kulinarstvo.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.